Фото Медіацентр Україна – Одеса: Наталія Гуменюк, керівниця Об’єднаного координаційного пресцентру сил оборони півдня України
18 Квітня, 2023, 13:34

Використання «Калібрів» зараз малоймовірне —  сили оборони Півдня України 

Можливо, ворог накопичує ракети для масового удару до сакральних дат. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна — Одеса розповіла Наталія Гуменюк, керівниця Об’єднаного координаційного пресцентру сил оборони півдня України.

Як зазначила офіцер, зараз у Чорному морі перебуває від 6 до 11 ворожих ракетоносіїв — це не тільки кораблі, а й літаки, й підрозділи берегової охорони. «На чергуванні вони постійно тримають від 1 до 3 ракетних носіїв. Якщо на морі шторм, вони відводять їх у пункти базування. Але якщо треба, ракетоносії через 2-3 години виходять на чергування», —  розповіла Гуменюк.

Вона додала, що зараз використання «Калібрів» малоймовірне — у ворога брак цих ракет. 

«Вони намагаються їх економити, але можуть застосувати для атаки на критичні об’єкти, яких багато у нашій зоні відповідальності. Також не можна виключати, що вони готують відтермінований шокований ракетний удар до сакральних дат —  2 травня, 9 травня. Згідно з нашою аналітикою, це цілком реально», —  розповіла Гуменюк.

Проте офіцер зазначила, що зараз вводити довгу комендантську годину у вищевказані дати немає сенсу.  

“Але ситуація постійно змінюється, і якщо загроза атак зросте, обов’язково будуть такі рекомендації надані на запроваджені обмеження”, —  підкреслила Гуменюк.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini