Оксана Повякель, генеральний директор Національного музею народної архітектури та побуту України, Медіацентр Україна-Укрінформ
Оксана Повякель, генеральний директор Національного музею народної архітектури та побуту України, Медіацентр Україна-Укрінформ
9 Травня, 2023, 13:45

Виконання постанови Уряду від 21 квітня дозволить прозоро вирішити питання подальшої оренди корпусу №19 Києво-Печерської лаври – Оксана Повякель

В питанні умов подальшої оренди корпусу №19 Києво-Печерської лаври, який був у користуванні Українського товариства охорони пам’яток історії та культур (УТОПІК), має бути прийняте логічне прозоре правове рішення.

Про це йшлося під час брифінгу щодо незаконного використання майна МО «Києво-Печерський державний історико-культурний заповідник», який проходив в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

Зокрема генеральний директор Національного музею народної архітектури та побуту України Оксана Повякель наголосила, що наразі потрібне виконання постанови Уряду від 21 квітня 2023 року.

«Протягом трьох місяців УТОПІК повинен звільнити приміщення і за цей час, всі, хто бажає, повинні подати заяву у Фонд держмайна. Як ми, так і УТОПІК, так і будь-яка інша організація, маємо звернутися до керівництва заповідника «Києво-Печерська Лавра», звернутися до Фонду держмайна та попросити надати це приміщення, мотивувати для чого воно потрібно. На тих підставах, які є законними, з оплатами, з усім, як це має бути правильно, за законом», – пояснила вона.

Нагадаємо, що раніше корпус № 19 музейного об’єднання «Києво-Печерський державний історико-культурний заповідник» був наданий у безоплатне користування Українському товариству охорони пам’яток історії та культури для розміщення там фондів Національного музею народної архітектури та побуту України.

21 квітня Уряд вже ухвалив постанову, спрямовану на впорядкування питання оренди приміщень та майна Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» за пропозицією МКІП.

Наразі органом управління Національного музею народної архітектури та побуту України визначено МКІП. Вирішується питання щодо умов подальшої оренди державного майна з боку Національного музею народної архітектури та побуту України.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini