Костянтин Гуменюк, Олексій Гавриш, Медіацентр Україна-Укрінформ, 15 червня
15 Червня, 2022, 12:39

Військові хірурги застосовують на фронті сучасні методи оперування – Головний хірург ЗСУ

Хірурги, які наразі працюють на фронті, не мали досвіду роботи з бойовими травмами, які завдає сучасна зброя. Такого досвіду не мають навіть країни, які ведуть війни у світі. Однак, українські військові хірурги застосовують методики, щоб врятувати життя військовослужбовців. Так, нещодавно, в одному з польових шпиталів, військові хірурги провели операцію із застосуванням новітніх методик – лапароскопії і кольпоскопії.

Про це у Медіацентрі Україна – Укрінформ заявив Костянтин Гуменюк, головний хірург ЗС України.

«Випадки унікальних операцій, які трапились в зоні бойових дій, пов’язані з тим, що наші лікарі почали використовувати сучасні інвазивні втручання. Тому, ми маємо кращі результати в діагностиці та лікуванні. В один із шпиталів поступив військовослужбовець з вогнепальним пораненням, вогнепальним осколковим пораненням плеча, пошкодженням нирки, яка була повністю зруйнована. Тому, мною було прийняте рішення застосувати сучасну методику – лапароскопії. Ми виконали цю операцію. Завдяки професіоналізму всієї бригади нам вдалося все провести.  Вже через день пацієнт самостійно підіймався. А на його животі, замість розрізу, в нього було лише кілька проколів», – наголосив хірург.

На наступний день, за законом парних випадків, у медицині так трапляється, стався такий же випадок. Ці ж медики провели аналогічну операцію.

«Ми отримали гарні результати. Обоє пацієнтів продовжують лікування. А ми побачили високу ефективність цих сучасних малоінвазивні втручання – лапароскопія і кольпоскопія», – наголосив бойовий хірург.

Він розповів, що всі бойові інструктори пройшли відповідну підготовку, дотримуються всіх стандартів «золотої години», щоб вчасно і правильно доправити пораненого з поля бою до польового шпиталю, але характер сучасних бойових травм надзвичайно складний. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini