17 Березня, 2022, 13:24

Війна в Україні призведе до глобальних продовольчої та економічної криз у світі –  Міністр аграрної політики та продовольства України

Війна в Україні призведе до глобальної продовольчої кризи у світі. Про це під час брифінгу у Медіацентрі “Україна” заявив  міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко. 

За даними міністра, Україна та Росія забезпечують 30% постачання пшениці та кукурудзи, та 80% постачання олії у світі. Зрив посівної, атаки на аграрні регіони України, а також блокада морських портів нашої держави, зважаючи на налагоджену логістику, перш за все призведе до продуктової кризи у країнах Африки, Близького Сходу та Південно-Східної Азії. Зокрема, Лівія, Сирія, Ємен та Єгипет мають запаси продовольства всього на 3-6 місяців, зазначив Лещенко. А брак продовольства може призвести до нового сплеску міграції біженців із цих країн. 

Заблокувавши українську портову інфраструктуру, Росія одночасно заблокувала і власний експорт мінеральних добрив, що неодмінно призведе до зниження врожайності у тих країнах, які закуповують ці добрива.   

Глобальна продовольча криза, на думку Романа Лещенка, призведе до економічної кризи в усьому світі. Тож, закінчення війни в Україні є питанням глобального порядку, а не проблемою окремо взятого регіону.

Стежте за новинами Медіацентру «Україна» у наших соцмережах:

Telegram: https://t.me/lvivmediacenter

Twitter: https://twitter.com/CenterUkraine

Facebook: https://www.facebook.com/UkraineMediaCenter/

YouTube: https://bit.ly/37tPlKl