19 Травня, 2022, 14:47

Війна росії проти України — можливість для НАТО перевірити себе на міцність — Голова Місії України при НАТО

Агресія росії в Україні дала можливість Нато побачити прогалини у власній боєздатності та подумати, як рухатися далі. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна розповіла голова Місії України при НАТО Наталія Галібаренко. За її словами, зараз співпраця України з Альянсом  виходить на інший рівень.

«Ми отримали велику підтримку серед членів Альянсу. І це те, в чому прорахувався путін, який вважав, що все завершиться лише політичними заявами, стурбованістю і Україна не отримає зброї, щоб себе захищати. Все вийшло якраз навпаки. Війна росії проти України — це можливість для Альянсу перевірити себе на міцність», — розповіла Наталія Галібаренко.

За її словами, зміни у Брюсселі, які почались ще 24 лютого, тривають і нині. Одним з показників цього є зміна позиції Швеції та Фінляндії, які подали заявки на членство в НАТО. Адже в цих країнах усвідомили, що нейтралітет більше не є ефективною гарантією безпеки. 

«Альянс теж усвідомлює, що треба вести більш чітку політику щодо партнерів. Відсутність чіткого бачення розвитку з партнерами спричинило те, що перші тижні війни була певна розгубленість. Багато речей вирішувались в ручному режимі. Не вистачало логістики.  Але з часом ми вийшли на те, що можу називати системною допомогою. Це теж урок на майбутнє. І для Альянсу, в тому числі», — сказала  голова Місії України при НАТО.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini