Медіацентр Україна-Укрінформ
Медіацентр Україна-Укрінформ
23 Лютого, 2023, 12:28

Вихід на кордони 1991 року не стане перемогою України: необхідні невідворотні зміни у росії, інакше буде нове вторгнення і вже без помилок — Валерій Пекар

Перемога Збройних Сил України на полі бою є передумовою остаточної перемоги України, але цього не буде достатньо. Таку думку висловив під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ співзасновник Громадянської Платформи Нова Країна Валерій Пекар. 

«Ми всі прекрасно розуміємо, що вихід на кордони 1991 року — це не перемога України. За даними західних аналітичних центрів, росії необхідно не більше 5 років, можливо трошки менше, для повного відновлення військового потенціалу. Можете бути впевнені, що наступна фаза вторгнення через 5 років не буде повторювати тих самих помилок, які вони зробили у 2022-му. Ми не хочемо ані повторення другої російсько-української війни, як було повторення чеченської війни через буквально три роки. Ми не хочемо, щоб наші діти воювали в наступній російсько-українській війні через покоління», — зазначив Пекар.

«Класик стратегії Безіл Ліддел Гарт пояснив: „Перемога — це мир, кращий за попередній“. Вихід на кордони 1991 року — це мир такий, як попередній. Значить, це не перемога. Перемога — це коли росія ніколи більше не загрожує Україні. Очевидно, що перемога Збройних Сил України на полі бою є передумовою такої остаточної перемоги, необхідною, але недостатньою. Ця перемога забезпечується, з одного боку, Збройними Силами України на полі бою, а з іншого боку — невідворотними змінами в самій росії. Картину цієї перемоги власне і описали в Маніфесті», — додав експерт.

Валерій Пекар запросив журналістів та аналітиків 4 березня об 11:00 до Мистецького Арсеналу, де авторський колектив буде презентувати вказаний документ. Ключова теза Маніфесту: «Мир і справедливість мусять бути одночасно».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini