16 Листопада, 2023, 16:18

Відсутність будь-яких умов для проживання та велика проблема з ліками, – Артем Лисогор про ситуацію у прифронтових окупованих населених пунктах Луганщини

У прифронтових населених пунктах Луганщини, які перебувають під окупацією, ситуація наразі критична – там відсутнє світло, є великі складнощі з харчами та ліками.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив начальник Луганської ОВА Артем Лисогор.

«Ситуація не змінюється вже протягом року, вона дійсно критична для людей, тому що майже всі населені пункти прифронтові, мається на увазі ті, що до 50 кілометрів, вони без світла, без будь-яких умов для проживання. Є деякі місцями райони чи квартали, яким ворог дав електроенергію з газотурбінного оснащення для забезпечення світлом. Але це дуже малі цифри тих будівель, які придатні для того, щоб люди перебували там. І пропонують громадянам переїжджати вглиб або на територію росії, або в мобільні, пересувні тимчасові обігрівальні приміщення, які вони розташовують для того, щоб люди просто не замерзли, але це значно мала кількість», – повідомив він.

За словами Артема Лисогора, складна ситуація також і з харчами, ліками та медичним забезпеченням громадян на окупованій території.

«Що стосується продуктів харчування та медичного забезпечення, тут взагалі мови немає, тому що те, що потрапляє в цю смугу, воно потрапляє за шалені кошти  і в дуже малій кількості. А з ліками взагалі дуже велика проблема. Тому що більшість ліків, які необхідні нашим громадянам, забезпечуються лише з території окупованої у 2014 році, і то завозяться в критично малій кількості. Ділки вже організували бізнес щодо доставки через таксі, але за великі кошти, яких в людей немає. Що стосується державних програм щодо малозабезпечених або хворих людей, то вони взагалі не працюють», – зазначив Артем Лисогор.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini