Дмитро Лубінець, Уповноважений з прав людини, Медіацентр Україна-Укрінформ
Дмитро Лубінець, Уповноважений з прав людини, Медіацентр Україна-Укрінформ
28 Вересня, 2022, 16:54

Відразу після звільнення кожен військовополонений «Азовсталі» отримав заключення лікаря – негайна госпіталізація – Уповноважений з прав людини

Останній обмін, який відбувся 21 вересня, відрізнявся тим, що він проходив на різних майданчиках, у різних країнах. Таких операцій, напевно, у світі ще не було. коли з росії вилітає літак, де знаходяться іноземні громадяни, які брали учать у війни проти росії. Так само вилітає літак з росії, який відвозить 5-х керівників командуючих формувань, це «Азов» у Туреччину. І в цей же час проходить процедура обміну 200 наших захисників на кордоні. Першою в Україну повернулась Мар’яна Мамонова, яка вже за декілька днів народила дитину. 

Про це в Медіацентрі Україна – Укрінформ заявив Дмитро Лубінець – Уповноважений з прав людини. 

«Перше, що ми помітили, коли побачили наших захисників – всі фізично виснажені. З моральним духом все було чудово. росія, як не намагалась, нікого не зламала. Вони до останньої хвилини не знали, що повертаються додому. Ворог тримав їх із зав’язаними очима до самого кордону», – сказав він. 

Вже з нашого боку кордону військовополонених чекало 30 карет швидких. Кожен захисник та захисниця отримали заключення лікарів – терміново доставити до лікарні. Зараз вони перебувають у різних медичних закладах, де проходять відновлення та реабілітацію. 

«В юридичній площині, всі звільнені – військовослужбовці. Держава забезпечила всі умови для їхнього лікування», – наголосив він.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini