20 Січня, 2023, 16:08

Відновлення зруйнованого ракетою будинку порушує закони і логіку містобудування, це будинок горя, тому людей потрібно розселяти — мер Дніпра

Відновлення будинку, який було зруйновано внаслідок влучення російської ракети та в якому загинуло 45 осіб, буде відновленням будинку горя, тому потрібно розселити людей. Таку думку під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ висловив міський голова Дніпра Борис Філатов.

«Я скажу, яка логіка та політика міськради в цьому випадку. Як міський голова, фахівець у міському господарстві. Якщо ми кажемо про відновлення безпосередньо цієї будівлі, це порушує всі закони і логіку містобудування. Тому що це буде будинок горя. Якщо ми всіх людей переселимо в новий будинок, це будуть проблеми кожного дня, в тому числі, проблеми алкоголізму, постійні поминки, сумні спогади. Тому, щоб адаптувати та соціалізувати людей, потрібно розселяти, і ні в якому випадку не в будинок, який фактично знаходиться на кладовищі або поруч», — зазначив Філатов.

Міський голова розповів про те, що буде з іншими частинами постраждалої будівлі.

«Це дуже великий будинок на 18 під’їздів, але він будувався блоками у 1973, 1975 и 1976 році. Два під’їзди зруйновано повністю. Зараз ми робимо інструментальне обстеження і хочемо зрозуміти, скільки квартир буде потрібно ще демонтовувати, — 90 або 200, ми не знаємо. Ми будемо прикладати максимальних зусиль, щоб зберегти житло людям. Але до того часу, як ми не розберемося, це безпека людей. Нам потрібно на це десь два тижні. Якщо казати за весь будинок, то ми вже подали електрику, воду в інші під’їзди, які знаходяться на іншому боці. Сьогодні вже працює „Дніпрогаз“, ми на першому під’їзді вже будемо подавати газ. Всі міськслужби працюють в координації, цілодобово, щоб зробити максимально можливий ефект», — повідомив мер.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini