27 Жовтня, 2023, 14:21

Відновлення природних систем України може зайняти від 60 до 100 років

В той час, як для відновлення зруйнованої та пошкодженої внаслідок війни інфраструктури може знадобитися 20-30 років, для відновлення природних екологічних систем України потрібно від 60 до 100 років.

На цьому під час обговорення в Медіацентрі Україна – Укрінформ наголосила  виконавча директорка Міжнародної благодійної організації «Екологія-Право-Людина» Олена Кравченко.

«На відновлення природних екологічних систем (біотопів), як сказав академік Дідух, потрібно від 60 до 100 років. Тобто ні ми, ні наші діти не побачимо ні тих лісів, ні тих степів, які ми з вами мали можливість та щастя побачити», – пояснила Олена Кравченко. 

Вона зауважила, що ворог сьогодні перетворює родючі території України на випалену землю. 

«З початку повномасштабного вторгнення понад 30% території заміновано, це понад 180 тисяч квадратних кілометрів землі, неймовірно родючої землі, тому що Україна володіє однією чвертю всіх родючих земель нашої планети. І зараз ця одна четверта найбільш родючих земель планети нещадно знищується, перетворюється навіть не на пустелю, бо пустеля є екосистемою, а просто на випалену землю. Це і Херсонщина, Одещина, Миколаївщина, Луганщина, Запоріжжя, Харківщина, Донеччина», – зазначила Олена Кравченко. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini