Фото Медіацентр Україна – Одеса: Анатолій Ізотов, архітектор-реставратор
26 Липня, 2023, 15:32

Відновити пошкоджені будівлі Одеси не є проблемою, головне зараз – провести стабілізаційні та консерваційні роботи – архітектор-реставратор 

Реставрувати пам’ятники архітектури та історії зараз недоцільне. Таку думку на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса висловив архітектор-реставратор Анатолій Ізотов.

“Пошкодження різні, але відновити пам’ятки архітектури не буде проблемою. Хочу зазначити, що навіть якщо будівля частково зруйнована, її все одне можна відновити та вона є пам’яткою. Але, на мою думку, варто зараз провести стабілізаційні та консерваційні роботи, а реконструкцію будівель проводити після перемоги. Зараз це не доцільне, тому що ми не знаємо, чи будуть росіяни знову атакувати Одесу ракетами”, – зазначив фахівець.

На думку Ізотова, окремою проблемою буде питання, хто буде фінансувати такі стабілізаційні та консерваційні роботи. 

“Це роботи, які проводяться на основі тендерних закупівель, але зараз капітальні витрати, якщо це не військові замовлення, заборонені. Тому треба буде шукати меценатів ці міжнародні фонди, які зможуть профінансувати такі роботи”, – розповів фахівець.

Він додав, що зараз потрібно замовити розробку проєктів з проведення стабілізаційних та консерваційних робіт. Замовниками таких робіт мають бути обласна чи міська влада, а розробити проєкти можуть фахівці Одеської державної академії архітектури та будівництва. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini