Катерина Павліченко, заступниця міністра внутрішніх справ, Медіацентр Україна-Укрінформ
Катерина Павліченко, заступниця міністра внутрішніх справ, Медіацентр Україна-Укрінформ
25 Листопада, 2022, 17:42

Відкрито 42 кримінальних провадження щодо сексуального насильства в умовах війни, отримано 202 тисячі звернень щодо домашнього насильства – МВС

Під час війни правоохоронні органи вже задокументували понад 40 тисяч воєнних злочинів росії проти українців, відкрито 42 кримінальних провадження щодо сексуального насильства, також отримано 202 тисячі заявок, пов’язаних із домашнім насильством. Про це під час панельної дискусії «16 днів проти насильства», яка відбулась у Медіацентрі Україна — Укрінформ, розповіла заступниця Міністра внутрішніх справ України Катерина Павліченко.

«Зараз діяльність всіх правоохоронних органів перш за все спрямована на те, щоби задокументувати всі ті злочини, які сьогодні вчиняються росією на території України. Вже більше 40 тисяч таких злочинів було задокументовано правоохоронними органами. Ми не можемо не говорити про сексуальне насильство в умовах війни. Навряд чи нам вдасться зрозуміти. скільки таких злочинів реально було вчинено під час повномасштабного вторгнення, але вже сьогодні відкрито 42 кримінальних провадження. Це не кількість фактів, потерпілих або злочинців. Це саме кримінальні справи. У них є і може бути по кілька ситуацій, фактів, потерпілих. Знаю, що понад 100 фактів вже встановлено в цих кримінальних провадженнях в загальному, по всій Україні, по всіх правоохоронних органах», — пояснила Павліченко. 

Заступниця Міністра внутрішніх справ додала, що з початку року до правоохоронних органів вже надійшло понад 202 тисячі повідомлень про порушення, пов’язані з домашнім насильством. Це на 24% менше, ніж за аналогічний період минулого року — тоді за 10 місяців було 267 тисяч повідомлень.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini