фото Львівської митниці
15 Червня, 2022, 12:52

Відкритий кордон: у низці областей розбудовують пропускні пункти, щоб допомогти українському бізнесу

Вже наступного тижня запрацює нова дорога для легкових автомобілів на українсько-польському кордоні у пункті пропуску «Краківець-Корчова». А кількість смуг для вантажного транспорту там зросте вдвічі: із 4 до 8. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна розповів виконувач обов’язків начальника Львівської митниці Данііл Меньшиков. За його інформацією, розширення пункту пропуску є результатом запуску спільного україно-польського проєкту «Відкритий кордон». Він спрямований на спрощення роботи бізнесу: як імпортерів, так і експортерів. 

«Оформлення легкових транспортних засобів ми переносимо на нову дорогу А4. Зараз там ведуться роботи, ставлять павільйони, де будуть працювати митники та прикордонники. Плануємо завершити ці роботи найближчим часом і наступного тижня вже відкрити цю нову дорогу», — розповів Данііл Меньшиков.

Також за його словами, вже стартував пілотний проект у пункті пропуску «Грушів—Будомєж» між Україною та Польщею. Там дозволили проїзд вантажівкам із більшою вагою.

«Досі пункт пропуску функціонував з обмеженням до 3,5 тонн. Тобто могли заїжджати автівки лише з такою вагою. Сьогодні з 8 години ранку вантажність підвищили до 7,5 тонн. Ми сподіваємося, що це теж буде ефективне рішення для наших експортерів. Це пілотний проєкт, розрахований на 6 місяців, буде діяти до 15 грудня цього року. І вже за результатами прийматимемо якісь системні рішення», — заявив  виконувач обов’язків начальника Львівської митниці. 

Розбудовують пункти пропуску не лише на україно-польському кордоні, а й на межі з Румунією. За даними заступника начальника штабу — начальника відділу організації прикордонного контролю Західного регіонального управління Ігоря Матвійчука, пункт пропуску «Красноїльськ» в Чернівецький області готовий на 90%, а «Дяківці» на 60%.

«Це нові шляхи, особливо «Дяківці». Ми сподіваємося, що цей пункт пропуску візьме на себе вантажні можливості пункту «Порубне», який на день збирає на виїзд близько тисячі транспортних засобів», — розповів Ігор Матвійчук.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini