Олександра Романцова, виконавча директорка ГО «Центр громадянських свобод», Медіацентр Україна-Укрінформ
Олександра Романцова, виконавча директорка ГО «Центр громадянських свобод», Медіацентр Україна-Укрінформ
20 Березня, 2023, 16:59

Видача ордера на арешт путіна означає, що МКС має залізобетонні докази у злочинах проти людяності – виконавча директорка ГО «Центр громадянських свобод»

Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав міжнародні ордери на арешт президента росії володимира путіна, а також уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової. Їх звинувачують в незаконній депортації населення та дітей з території України до росії.

Коментуючи це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ виконавча директорка ГО «Центр громадянських свобод» Олександра Романцова висловила переконання, що видача такого ордера означає, що Міжнародний кримінальний суд має залізобетонні докази того, що ці люди винуваті, в цьому випадку у насильницькій депортації дітей, що є злочином проти людяності».

«Ми звичайно всі розуміємо, що перелік злочинів, які російська федерація  у вигляді своєї армії робить на території України, значно ширші. В даному випадку Міжнародний суд з прав людини взяв той, за який найвище за рангом може бути доведена персональна відповідальність путіна», – зауважила вона.

Водночас Олександра Романцова застерегла що процес може бути дуже довгим, і найголовніше, він не виключає необхідності міжнародного окремого трибуналу по злочину агресії.

«Злочин агресії більш ширше звинувачення. Окрім самого путіна воно стосується усіх, в тому числі, наприклад, Лаврова, якому міжнародні поїздки значно важливіші, ніж путіну, який безвилазно сидить у своєму бункері фактично вже понад рік. Відповідно ми розуміємо, що це не заміняє і ніяким чином не має зупиняти  процесу домовленості про створення міжнародного суду про злочини агресії».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini