Олександр Старух, начальник Запорізької обласної військової адміністрації
Олександр Старух, начальник Запорізької обласної військової адміністрації, Медіацентр Україна
29 Серпня, 2022, 12:16

Від візиту делегації МАГАТЕ ми очікуємо демілітаризації ЗАЕС — начальник Запорізької ОВА

Результатом візиту делегації МАГАТЕ до Запорізької атомної електростанції має стати демілітаризація АЕС. Тобто виведення військ рф з території станції та усунення звідти вибухонебезпечних предметів. Про таке під час брифінгу у Медіацентрі Україна заявив начальник Запорізької обласної військової адміністрації Олександр Старух. 

«Ми розраховуємо головне на демілітаризацію. Як мінімум на те, що ворог має піти з атомної станції і прибрати звідти всю свою важку зброю, боєзапаси і проводити дії  в зоні атомної електростанції, які не суперечать логіці і міжнародним правилам…Станцію обстрілюють щодня, і на своїй території  зі свого боку ми намагатимемось забезпечити безпечне   перебування делегації МАГАТЕ. Разом з тим, на окупованій території ніхто нічого гарантувати, думаю, не може», — заявив начальник ОВА.

А от обстріли енергодара та самої терорії ЗАЕС керівник області назвав ядерним шантажем та тероризмом.  

«Вони займаються ядерним шантажем, ядерним тероризмом, для того щоб примусити до якихось дій керівництво нашої держави. Залякують світову спільноту, і також тримають місцеве населення в “тонусі”», — розповів Олександр Старух. 

Нагадаємо, ввечері 28 серпня військові рф обстріляли житлові квартали міста Енергодар, де і розташована Запорізька атомна електростанція. Станом на 12 годину 29 серпня відомо про 10 поранених, 2 з яких у тяжкому стані.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini