Прокурор у процесі над Мілошевичем Джеффрі Найс
15 Серпня, 2022, 13:44

Від результатів війни в Україні залежить розвиток інших військових конфліктів у світі — прокурор у процесі над Мілошевичем Джеффрі Найс

Від результатів війни в Україні залежить розвиток інших військових конфліктів у світі. Таку думку під час брифінгу у Медіацентрі Україна висловив Джеффрі Найс, британський адвокат, що працював у Міжнародному трибуналі щодо колишньої Югославії та був прокурором у процесі над колишнім президентом Сербії Слободаном Мілошевичем. 15 серпня юрист розпочав свій візит до України. 

Пропонуємо найцікавіші тези Джеффрі Найса, озвучені у Медіацентрі Україна.

Про майбутній вплив результатів війни в Україні на світову історію: 

«Це найбільша війна в Європі з часів Другої Світової. І, залежно від результатів цієї війни, інші війни можуть бути зупинені або можуть навіть не статися. Я думаю, що ми недогледіли можливості привести лідера (російської федерації — ред.) і його когорту до правосуддя».

Про важливість притягнення до відповідальності очільників рф: 

«Є Міжнародний кримінальний суд, є Міжнародний суд який розглядає звинувачення в геноциді, ваші внутрішні процеси. Щодо доказів, то їх вже дуже багато. Що важливо, це привести до відповідальності лідерів рф. Я думаю, це очевидно хто має бути покараний першим. Якщо це не буде пріоритетом міжнародної спільноти —  привести керівництво країни агресора до правосуддя, тоді ми нічого не зможемо зробити і ми не зупинимо тиранів».

Про роль медіа у подальшому притягненні міжнародних злочинців до відповідальності та у формуванні ставлення до війни серед міжнародної спільноти. 

«Роль медіа є дуже важлива. Проблема медіа це втомленість аудиторії, втомленість читачів, втомленість глядачів. Проблема в тому, що чим більше ви показуєте фото жахливих речей на екранах, тим більше пересічний глядач перестає розуміти наскільки ситуація серйозна. Так їх увага падає, шок падає. Тож, коли приходить час обирати політиків, які можуть приймати рішення підтримати Україну чи ні, вони починають дивитись на  конфлікт як менш важливий у демократичних процесах». 

Джеффрі Найс (Geoffrey Nice) займається адвокатською діяльністю з 1971 року. Він працював у Міжнародному трибуналі щодо колишньої Югославії (МТКЮ) з 1998 по 2006 рік і був прокурором у процесі над Слободаном Мілошевичем, колишнім президентом Сербії.

Значна частина його роботи відтоді була пов’язана зі справами постійного Міжнародного кримінального суду (щодо Судану, Кенії, Лівії) або із допомогою групам потерпілих з тих країн (Ірану, Бірми, Північної Кореї), справи яких не можуть потрапити до жодного міжнародного суду.

Лондонська газета Times описала Джеффрі Найса як одного з провідних юристів свого покоління.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini