4 Серпня, 2023, 16:42

Від початку року в екосистемах зафіксовано понад 11 тисяч пожеж – у ДСНС закликають не випалювати стерню та дотримуватися правил пожежної безпеки

З початку року кількість пожеж складає понад 11 тисяч і площа, пройдена вогнем від пожеж в екосистемах, понад 9 тисяч гектарів. Лише за добу до гасіння пожеж в екосистемах було залучено 242 особи особового складу та 60 одиниць техніки. Наразі в низці областей України оголошено надзвичайний рівень пожежної безпеки.

На цьому під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ наголосив пресофіцер ДСНС України Олександр Хорунжий.

Він зауважив, що суха погода та висока температура сприяють швидкому займанню та поширенню вогню на великі площі.

«Особливо, якщо це вітряна погода, то наслідки можуть бути катастрофічні. При цьому хочу ще раз наголосити, що гине і наша флора, і наша фауна», – додав він.

Крім того, пресофіцер ДСНС нагадав, що при високому, надзвичайному рівні пожежної небезпеки заборонено здійснювати заїзди в ліси.

«Коли навіть автомобіль заїжджає до лісу, може бути іскра від двигуна або від системи вихлопу, і відповідно може зайнятися трава та перекинутися на верхову пожежу», – пояснив він.

Олександр Хорунжий закликав дотримуватися елементарних правил пожежної безпеки, а також не випалювати стерню та сухостій.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini