2 Червня, 2022, 15:15

Від початку повномасштабної війни рівень прямих іноземних інвестицій у росію знизився на 95,8% — виконавчий директор урядового Офісу із залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest

На 95,8% зменшився рівень прямих іноземних інвестицій у росію за час її повномасштабного вторгнення в Україну. Такі дані під час брифінгу у Медіацентрі Україна повідомив виконавчий директор урядового Офісу із залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest Сергій Цівкач.

«Я, чесно кажучи, не знаю, хто ті 4,2%, хто залишився. Я так розумію, що це якісь російські компанії, які інвестують через міжнародні юрисдикції. Але ми також бачимо, що довіра не буде відновлена до них роками, можливо, як мінімум одне покоління», — розповів Цівкач.

Також експерт зазначив, що понад 1000 компаній заявили про те, що вони зупинять діяльність у росії повністю або частково. На його думку, деякі  компанії могли б розпочати свою роботу в Україні.  

«Нас особливо цікавлять 337 компаній, які заявили про вихід з Росії і 161 компанія, яка заявила про призупинення інвестиційних планів в росії. Ми вважаємо, що це саме ті компанії, які мають перспективу для того, щоб розпочати свою діяльність в Україні. Зараз контактуємо з кожною з цих компаній, будемо консультуватись, які стимули були б їм цікаві», — розповів Цівкач.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini