Дар’я Герасимчук, уповноважена Президента з прав дитини, Медіацентр Україна-Укрінформ
Дар’я Герасимчук, уповноважена Президента з прав дитини, Медіацентр Україна-Укрінформ
30 Травня, 2023, 13:00

Від початку повномасштабного вторгнення рф в Україну загинуло 483 дитини, 19 484 дитини були депортовані чи примусово переміщені – уповноважена Президента з прав дитини 

Згідно з даними єдиної інформаційної платформи «Діти війни», внаслідок повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну загинули 483 дитини, важких поранень зазнали 989 дітей. 

Такі дані озвучила уповноважена Президента з прав дитини Дар’я Герасимчук під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«На сьогодні 483 дитини загинули, я б воліла говорити – були вбитими. І це лише та статистика, яку ми точно знаємо, ті території, які під контролем України. 989 дітей зазнали важких поранень, це ті діти, яких зафіксували. 394 дитини зникли безвісти і зараз знаходяться у розшуку. 19 484 дитини, про яких ми знаємо точно, які були депортовані та примусово переміщені.

Водночас Дар’я Герасимчук зазначила, що за час повномасштабного вторгнення вдалося знайти 12 979 дітей, які були в розшуку й вважалися як безвісти зниклі. З депортації чи примусового переміщення на сьогодні вдалося повернути – 371 дитину.

За словами уповноваженої Президента з прав дитини, дані, зібрані на порталі «Діти війни», сьогодні є свідченням геноцидної політики росії до українських дітей.

«Тому що вони вбивають наших дітей, вони завдають їм поранень, вони здійснюють сексуальне насилля над дітьми, вони їх викрадають, здійснюючи примусову депортацію та примусове переміщення. Крім умов, які вони створюють на тимчасово окупованих територіях, які абсолютно непридатні для життя дитини, вони також змінюють громадянство нашим дітям, віддають їх на усиновлення та в інші сімейні форми виховання громадянам рф. Все перелічене вище є нічим іншим як геноцидом українського народу через українських дітей», – наголосила Дар’я Герасимчук.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini