29 Червня, 2023, 17:39

Від наслідків ймовірного теракту на Запорізькій АЕС постраждає не лише Україна

Залежно від погодних умов радіаційна хмара за кілька годин може перетнути український кордон. А радіаційна вода з Дніпра швидко потрапить в акваторій Чорного моря і звідти дістанеться інших країн. Та найбільшого ураження зазнають території у радіусі 10 км зони біля ЗАЕС – йшлося під час брифінгу в Медіацентрі Україна-Львів.

“Якщо росіяни влаштують теракт на ЗАЕС – наслідки будуть дуже серйозні. Однак це не буде нагадувати удар атомної бомби чи аварію на ЧАЕС. Корпуси реакторів на Запорізькій станції дуже добре захищені від перегріву чи зовнішніх чинників. Станція також має запас необхідної води для охолодження реакторів, які навіть у неактивному стані все ж потребують охолодження”, – зазначив Михайло Семерак,  завідувач кафедри теплоенергетики, теплових та атомних електростанцій Львівської Політехніки.

Експерти закликають не піддаватись ажіотажу на йодовмісні препарати і не вживати їх без рекомендацій лікаря. Реактори на ЗАЕС зупинені і при гіпотетичній аварії чи теракті викид радіоактивних речовин не буде містити ізотопів йоду. Тому зараз немає потреби в йодній профілактиці.  

Повний запис брифінгу дивіться на YouTube-каналі.

📍Медіацентр розташований на вул. Руська, 20. 

З 10:00 по 18:00 Медіацентр працює в режимі коворкінгу.

Для довідок:

+38 067 652 91 97

Telegram|Facebook|Twitter

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini