Ветеран російсько-української війни пробіжить півмарафон через Гостомель та Бучу, щоб зібрати кошти для реабілітації військових
12 листопада у Гостомелі стартує благодійний забіг «Марафон незламних», мета якого – зібрати кошти на створення «Центру психологічної допомоги та реабілітації для військових» на Харківщині. Бігтиме півмарафон десантник Максим Пасічник, який брав участь в операції зі звільнення аеропорту “Антонов” та за 10 днів разом із товаришами подолав понад 100 кілометрів, виходячи із ворожого тилу. Як розповів Максим Пасічник під час брифінгу у Медіацентрі Україна, якісна реабілітація військових після повернення з фронту – нині вкрай важлива.
“В мене дуже багато друзів, які зараз просто сидять і дивляться в віконце і все. Їм дають транквілізатори, і все. Тому така допомога є дуже потрібною. Коли люди бачать зовнішні поранення, відсутність рук, ніг, то хочуть допомогти. Але ми не помічаємо проблем інших військових, коли після контузії людину просто розриває зсередини, і вона навіть не знає, кому розповісти це все. Так, зараз під час війни країні це не на часі. Але є ми, і ми зробимо все, щоб допомогти”, — заявив Максим Пасічник.
Забіг розпочнеться у Гостомелі на Київщині. Як пояснив волонтер та співорганізатор півмарафону Олександр Джусупов, вирішили обрати для старту символічне місце, у якому Максим Пасічник воював на початку російського вторгнення.
“Макс повертається туди, звідки почалася його історія, до Гостомельского аеропорту. І на території самого аеропорту, на стоянці літака “Мрія” ми почнемо офіційний старт. Забіг буде складатися з 4 пунктів: Гостомель, Буча, Ірпінь, і фінішуємо на мосту в Стоянці, який нещодавно відновили. Сам забіг, напівмарафон, який пробіжить Макс, це лише частина всього великого шляху, який ми маємо подолати,” — пояснив Олександр Джусупов.
Організатори планують зробити пряму трансляцію півмарафону, де глядачі зможуть задавати запитання, поки Максим Пасічник долатиме дистанцію. За час забігу очікують зібрати 300 тисяч гривень, які допоможуть започаткувати Центр для реабілітації військових. Як розповів ще один учасник проєкту, волонтер та один з кращих триатлетів України Вадим Коваленко, вже мають попередні домовленості з українськими та закордонними медиками.
“У нас добрі стосунки з однією із клінік Харкова, вони дали згоду на колаборацію з нашим проєктом. Вони зараз якраз відправляють своїх фахівців до Ізраїлю, медики навчатимуться там, щоб тут допомагати нашим військовим з реабілітацією. Також ми спілкувалися зі воєнним госпіталем у США, який працює з реабілітацією військових. І вони з великим задоволенням нам допоможуть із консультаціями. І можемо туди відправити наших фахівців, їхні фахівці можуть сюди приїхати, вже є перші домовленості. Будемо далі це розвивати”, — розповів Вадим Коваленко.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini