Брифінг: Весняне похолодання не зірвало посівні роботи на Львівщині
5 Квітня, 2023, 17:45

Весняне похолодання не зірвало посівні роботи на Львівщині

“Зараз триває посів ярих культур, який завершать до початку червня. У Львівській області вдалося збільшити посівну площу сільськогосподарських культур під урожай 2023 року на 0,7 тис. га. Основні труднощі аграріїв  пов’язані з експортом і подорожчанням добрив”, – про це на брифінгу в Медіацентрі Україна-Львів розповіла Тетяна Гетьман, директор департаменту  агропромислового розвитку Львівської обласної військової адміністрації.

“Понад 34 мільйони гривень спрямовано на підтримку малих фермерських господарств. Більше 2 мільйонів гривень виділять територіальні громади для підтримки місцевих агровиробників. Також працюють програми, такі як “єРобота”, в рамках яких надають гранти на закладку нових садів і теплиць, на створення об’єктів із доданою вартістю. Львівська область є рекордсменом за обсягом фінансування підтримки аграрних регіональних підприємств. Минулого року на підтримку львівських фермерів в рамках такої допомоги виділено близько 215 млн грн”, – зазначила Тетяна Гетьман, директор департаменту  агропромислового розвитку Львівської обласної військової адміністрації.

Ще одним викликом перед аграріями є мобілізація чоловіків залучених до польових робіт.  Проблема в тому, що припиняють дію бронювання, які видавалися на рік працівникам залученим у польових роботах. Водночас нова процедура бронювання ще не запрацювала повною мірою і розтягнута в часі. А те що майже 50% основного персоналу не матимуть бронювання – може відбитися на зборі врожаю, зазначила Гетьман. 

Аграрії Львівщини підлаштовуються під вимоги ринку і висаджують культури, які раніше не садили. Наприклад, цибулю чи капусту, попит на які останнім часом зріс. Бойові дії ускладнили умови для ведення сільськогосподарських робіт на півдні країни.

“Ми реагуємо на ринок. Цибуля, капуста і навіть квасоля – це ті культури, які зросли в ціні і ми відводимо під них нові площі, щоб забезпечити попит. Якщо є молоді люди, це безумовна основа на якій можна відкривати будь який бізнес” – зазначив під час брифінгу в Медіацентр Україна-Львів голова фермерського господарства “Спільника А.В.” Андрій Спільник.

?Повний запис дивіться на YouTube-каналі.

?Медіацентр розташований на вул. Руська, 20. 

З 10:00 по 18:00 Медіацентр працює в режимі коворкінгу.

Для довідок:

+38 067 652 91 97

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini