5 Грудня, 2023, 15:04

Верховна Рада готується посилити соціальний захист військовослужбовців – Федір Веніславський

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки в рамках роботи над законодавчими змінами напрацював два комплексних законопроєкти, один з яких стосується соціального захисту військовослужбовців і поліцейських. У понеділок законопроєкт вже був зареєстрований у Верховній Раді. Документ, зокрема, передбачає вдосконалення питань щодо відпусток для військовослужбовців, а також питань, пов’язаних із соціальним захистом військовослужбовців та їхніх родин.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив  народний депутат, член комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, представник Президента у ВРУ Федір Веніславський.

Окрім низки важливих питань, в документі передбачене і врегулювання нарахування пенсій для військовослужбовців. 

«Зокрема пропонується, що, якщо йдеться про виконання службових обов’язків під час введення правового режиму воєнного стану, то день рахується за два, чи відповідно місяць за два. Якщо військовослужбовець бере участь безпосередньо у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету, але не бере участь у бойових діях, то це місяць за три, якщо безпосередньо участь бере, то це місяць за чотири. І перебування в полоні – якщо людина потрапила в полон без власної добровільної згоди – то це один місяць за п’ять місяців проходження військової служби», – зазначив Федір Веніславський.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini