7 Квітня, 2022, 16:18

Ведемо перемовини про виділення Україні сукупно 7 млрд євро, з них 3 млрд Україна вже отримала  — Міністр фінансів Марченко

Основні перемовини щодо фінансової підтримки для України тривають із Міжнародним валютним фондом та Світовим банком. Світовий банк навіть створив траст-фонд, куди різні країни можуть скеровувати гранти або кредити для підтримки нашої держави. Схожа ініціатива є і в МВФ. Про це під час брифінгу у Медіацентрі «Україна» заявив Міністр фінансів Сергій Марченко. Працює Україна і з двосторонніми партнерами. Так, за інформацією міністра, Канада готова надати 500 млн доларів кредиту, Німеччина – надасть 150 млн євро, Франція – 300 млн євро. А США надали минулого тижня грант на 500 мільйонів доларів. Загалом, за словами міністра, нині Україна веде перемовини на різних майданчиках про виділення  7 млрд євро, з них вже отримали близько 3 млрд. 

«Сказати що ми повністю задоволені, вже забезпечили підтримку повністю, і можна спокійно чекати цих коштів, я не можу.  Маємо планувати видатки до кінця року. Потрібно буде йти на більш жорсткі заходи в країні. Це стосуватиметься оподаткування та скорочення видатків. Будемо робити все, щоб наш бюджет був максимально збалансованим, зважаючи на те, яку допомогу ми можемо отримати», — заявив  Сергій Марченко.

За словами Міністра, Україна активно співпрацює з міжнародними партнерами і в сфері санкцій проти росії. Сергій Марченко вважає, що обмеження для російської економіки мають неухильно зростати, адже наразі їх недостатньо.

«Ми бачимо як деякі недружні нам країни допомагають росії обходити санкції. Це нас бентежить, але й мотивує. Ми шукаємо нові шляхи, як заблокувати росії можливість оминати обмеження. Працюємо, зокрема, з швейцарськими банками, через які була змога їх обходити.  Це як війна, але на санкційному фронті. Ми робимо все можливе, щоб за кожного вбитого мирного жителя України, за кожного солдата була відплата, щоб громадяни росії на собі відчули що таке війна»,  — заявив Міністр фінансів.

Стежте за новинами Медіацентру «Україна» у наших соцмережах:

Website: https://mediacenter.org.ua/ 

Telegram: https://t.me/lvivmediacenter 

Twitter: https://twitter.com/CenterUkraine 

Facebook: https://www.facebook.com/UkraineMediaCenter/ 

YouTube: https://bit.ly/3whbxSm