Фото ілюстративне
21 Квітня, 2022, 16:57

Вчора з Маріуполя вдалось вивезти тільки 80 людей, російська армія не пропустили автобуси та пішла у наступ

Вчора з міста Маріуполь вдалось вивезти лише 80 людей на 4 автобусах, бо російська армія не пропустила достатню кількість транспорту для евакуації, а в час проведення зборів для громадян розпочала атаку на позиції українських захисників, внаслідок чого частина цивільних  ухвалили рішення повернутись до укриттів.

Про це на брифінгу в Медіацентрі «Україна» (Київ) повідомив міський голова Маріуполя Вадим Бойченко.

«Ситуація з евакуацією мирного населення з міста Маріуполя була, є  и залишається вкрай складною. Вчора було оголошено про те, що для евакуації буде багато автобусів, але проїхало лише 7. Окупанти мали чітко вказати маршрути евакуації, аби ми могли дозавантажити автобуси по маршруту руху. Але вони не мали таких намірів. Нашим людям було дуже важко потрапити до точки збору, це Лівобережжя, воно відрізане від решти міста, але люди прийшли. В цей окупанти почали бій, гатили  з важного озброєння, російські танки вривались на позиції наших оборонців, і в таких обставинах люди самі ухвалювали рішення чи їхати, чи залишатись в місті. Багато хто залишився, бо вважали, що їхати небезпечно. Ці 4 автобуси їхали добу, ночували у Бердянську, вже прибули до Запоріжжя. Так, 80 людей це менше, аніж ми планували, але це 80 людських життів, які тепер у безпеці», – розповів мер.

Сьогодні на 14 годину також планувалась евакуація з Маріуполя, але станом на 15.00 транспорт у місце збору так і не прибув, хоча зібралось уже більше 200 людей.

За даними мера міста, у Маріуполя і перебувають приблизно 100 тисяч мирних мешканців, в тому числі від 300 до 1000 людей ховаються від бомбардувань на території заводу «Азовсталь».

«Для того, щоб порахувати кількість мирного населення, треба оголосити режим тиші мінімум на добу, попередити громадян, щоб вони вийшли з укриттів, щоб побачити, хто де и скільки живих», – сказав Бойченко.

За словами мера,  з початку широкомасштабного вторгнення  евакуюватись із міста змогли приблизно 100 тисяч мирних мешканців, у навколишніх селах і містах перебувають близько 50 тисяч цивільних, загинули – мінімум 20 тисяч маріупольців. Ще 40 тисяч громадян примусово депортовані на окуповані території Донецької області або до рф.