Оксана Григор’єва, радниця з гендерних питань командувача Сухопутних військ ЗСУ, Медіацентр «Україна – Укрінформ»
20 Квітня, 2023, 19:26

В ЗСУ спостерігається тенденція зростання офіцерських посад, які обіймають жінки – радниця з гендерних питань командувача Сухопутних військ ЗСУ

Кількість жінок-військовослужбовиць в Україні значно зросла за останній рік. Перша хвиля збільшення почалася ще в 2014 році. Друга потужна хвиля відбулася з початком повномасштабного вторгнення.

Про це заявила радниця з гендерних питань командувача Сухопутних військ ЗСУ Оксана Григор’єва під час дискусії «Жінки, мир, безпека – сектор оборони України», що проходила в Медіацентрі «Україна – Укрінформ».

«Жінки, які зараз є в армії, сильні, вмотивовані, безстрашні жінки, які добровільно пішли захищати Батьківщину. Безумовно зараз багато жінок зараз займають і керівні посади, і мене радує те, що їхня кількість збільшується. І це дякуючи тим законодавчим змінам, які були прийняті ще в 2018 році, коли жінкам дозволили займати бойові посади», – наголосила вона.

Окрім того, Оксана Григор’єва зазначила, що жінки мають можливість навчатися також на будь-яких військових спеціальностях. 

«Це теж дуже важливо. На цей момент ми маємо саме в цьому році випуски дівчат, які прийшли у 2018 році вже навчатися на ті спеціальності, які вони вибрали. Вони вже зараз офіцери. Є тенденція зростання саме офіцерських посад в ЗСУ. Зокрема в Сухопутних військах на цей момент їх 3788 і це достатньо потужна сила».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini