19 Липня, 2023, 14:05

В жодному разі не випалювати стерню після збору врожаю – у ДСНС закликали дотримуватися правил для уникнення пожеж на полях

Під час жнивної кампанії, задля збереження врожаю  та недопущення виникнення пожеж на полях, особливо в період підвищеної пожежної небезпеки, суб’єктів господарювання закликають  дотримуватися всіх необхідних правил. Зокрема не випалювати суху рослинність та стерню після збору врожаю.

На цьому під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ наголосив заступник директора Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям ДСНС України Роман Рудак.

«Хочу наголосити суб’єктам господарювання, у власності яких перебувають поля, що потрібно дотримуватися правил безпеки для збереження врожаю.

Як приклад, найпростіше – це встановлення покажчиків стосовно заборони випалювання сухої рослинності, в жодному разі не випалювати стерню після збору врожаю», – додав він.

Також Роман Рудак зазначив, якими повинні бути правила пожежної безпеки у роботі на полях із зерновими культурами.

«При догляді за зерновою культурою необхідно оборювати на відстані чотирьох метрів як від лісових масивів, проїжджої частини, від залізничних та дорожніх сполучень. Якщо це поля дуже великих площ, їх потрібно ділити на сектори не більше 50 гектарів розділовими смугами, які будуть викошені на відстані 8 метрів та посередині будуть оборані відстанню на 4 метри», – пояснив він.

Роман Рудак підкреслив, що до зернових кампаній забороняється долучати техніку в несправному стані, забороняється її заправка безпосередньо на полях, як в нічний, так і в денний час.

Крім того, вся техніка, наголосив він, повинна забезпечуватися первинними засобами пожежогасіння – вогнегасниками. Техніка має бути не тільки в справному стані, а й обладнана як іскрогасниками, так і заземленням.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini