14 Квітня, 2023, 15:46

В’ячеслав Чаус: російські окупанти зруйнували на Чернігівщині понад 12 тисяч об’єктів

Під час російського вторгнення на території Чернігівщини було зруйновано 35 мостів. Загалом ворог пошкодив та зруйнував понад 12 тисяч об’єктів.

Такі дані повідомив начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«В нас в області понад 12 тисяч пошкоджених чи зруйнованих об’єктів. 99% – це цивільна інфраструктура, критичні об’єкти, житло. Якщо казати про житло, то понад 80% від 12 тисяч об’єктів – це саме житлові будинки. Найбільша частина з них – приватний сектор», – зазначив В’ячеслав Чаус.

Він зауважив, що за минулий рік за кошти державного, обласного, місцевого бюджетів та за кошти донорів, які допомагають Чернігівщині, вдалося відновити майже 3 тисячі житлових будинків.

«В процесі відновлення близько 2 тисяч приватних житлових будинків. Але попереду ще дуже багато роботи, адже ворог наробив дуже багато шкоди на Чернігівщині і продовжує це робити сьогодні на Чернігівському прикордонні», – додав начальник Чернігівської ОВА.

Крім того, В’ячеслав Чаус повідомив, що під час російського вторгнення на території Чернігівської області було зруйновано 35 мостів.

«З5 мостів було зруйновано під час активного російського вторгнення на території області, 36-й ворог пошкодив минулого тижня авіаційним ударом. З цих 36 мостів відновили вже 31, з них 4 – капітально, інші – за тимчасовою схемою, в тому числі з використанням мостів, які нам надала Франція в якості допомоги. 6 мостів вони надали, 5 ми вже встановили, і 1 заважає встановити велика вода. Але ми це зробимо щойно вода спаде», – зазначив В’ячеслав Чаус.

Водночас він наголосив, що багато мостів в області потребують капітальних робіт, тому робота їх ремонту та відновлення буде продовжуватися. 

«Ті переїзди, які є сьогодні тимчасові, звісно мають і обмеження по тонажу, і певні незручності, що теж впливає на логістику. Тому ми будемо робити мости та залучатимемо в тому числі й кошти донорів. Про це постійно говоримо з нашими міжнародними партнерами, що потребуємо такої допомоги на відновлення мостів».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini