Фото Медіацентр Україна – Одеса: Сергій Готко, директор департаменту з питань цивільного захисту, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Одеської обласної військової адміністрації
1 Червня, 2023, 14:53

В умовах воєнного часу бомбосховища повинні працювати цілодобово – одеська обласна військова адміністрація

Але людям слід заздалегідь дізнатися, хто є балансоутримувачем укриттів і хто відповідальна особа за ці споруди. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів Сергій Готко, директор департаменту з питань цивільного захисту, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Одеської обласної військової адміністрації.

“В умовах сьогодення бомбосховища повинні працювати 24/7. Але в процесі експлуатації люди повинні з’ясувати, хто є відповідальною особою за бомбосховище, хто є балансоутримувачем… Як правило, укриття на балансі комунальних підприємств, житлово-комунальних сервісів, які знаходяться найближче до цих споруд”, – зазначив посадовець. 

Він додав, що департамент та державна служба з надзвичайних ситуацій проводить облік та реєстр всіх захисних споруд. Також відповідні служби проводять перевірки, “але у зв’язку з воєнним часом та завантаженістю ми не можемо робити це масовано, як би хотілося. Ремонт споруд також триває, але я розумію, що не такими темпами, як би цього хотілося людям”.  

Контекст: в результаті ракетного обстрілу Києва 1 червня у Деснянському районі столиці загинуло три людини, які намагалися потрапити в бомбосховище, вхід до якого, за попередньою інформацією, був зачинений. Зараз триває розслідування цього випадку.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini