Ігор Кузін, заступник міністра охорони здоров’я України, Медіацентр Україна-Укрінформ
27 Січня, 2023, 16:25

В Україну вже поставлено 125 тисяч доз вакцини від COVID-19 для дітей 5-11 років, вона містить меньшу кількість МРНК, ніж «доросла» — МОЗ

В Україні розпочато вакцинацію дітей у віковій групі від 5 до 11 років. Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ заявив головний державний санітарний лікар, заступник міністра охорони здоров’я України Ігор Кузін.

«Вакцинація дітей 5-11 років починається і все більше областей вже розгорнули інфраструктуру. Ми доволі тривалий час очікували поставки вакцини, оскільки для дітей використовується спеціально розроблена вакцина, яка містить меншу кількість МРНК. В дорослій дозі це 30 мкг, для дітей — 10 мкг. Ця вакцина була поставлена в якості гуманітарної допомоги: усього 125 тисяч доз такої вакцини. Першочергово ми спонукали і закликали вакцинувати тих дітей, які мають важкі супутні неінфекційні захворювання, такі як онкологічні захворювання, органів дихання або інші важкі стани. Зараз спеціальна формула дитячого Pfizer доступна на рівні областей, лікарі мають відповідні інструкції. Під час запису потрібно перепитати, чи є в наявності той самий дитячий Pfizer», — порекомендував Кузін.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini