8 Квітня, 2023, 14:55

В Україну вдалося повернути ще 31 депортовану рф українську дитину – Микола Кулеба

Вже завершується п’ята рятувальна місія мережі порятунку «Save Ukraine», завдяки якій вдалося повернути в Україну ще 31 дитину.

Про це під час пресконференції, яка проходила в Медіацентрі Україна – Укрінформ, повідомив виконавчий директор БО «Save Ukraine», Уповноважений Президента України з прав дитини (2014 -2021 рр.) Микола Кулеба.

«Протягом четвертої місії врятували 18 українських дітей. Зараз закінчується п’ята рятувальна місія, і 31 дитина через кілька годин прибуде в Київ», – наголосив він і зауважив, що з кожною місією кількість годин допитів у ФСБ, випробувань, через які проходять сім’ї аби повернути своїх дітей, збільшується.

Крім того, за словами Миколи Кулеби, після того, як повернення українських дітей стали масовими, після проведення низки рятувальних місій й особливо після  того, як МКС видав ордер на арешт путіна та Марії Львової-Бєлової, росіяни сполошилися.

«Вони зрозуміли, що кожна дитина, яка повертається, – це беззаперечний доказ їхніх злочинів», – зазначив він.

Микола Кулеба зауважив, що близько півтора мільйона українських дітей, а це – майже 20% дитячого населення, після 2014 року опинилися на території росії або на тимчасово окупованих територіях України.

«За моїми підрахунками 60% дітей з початку повномасштабної агресії змушені були переміститися зі своїх домівок.Це більш як половина дітей, які були змушені тікати від війни. 20% дітей, які з 2014 року проживають під владою окупантів чи в росії, чи на тимчасово окупованих територіях, ще близько 30% дітей проживають в інших країнах, які змушені були тікати від війни в інші країни», – додав він.

Зазначимо, що «Save Ukraine» – це мережа порятунку, основна діяльність якої – порятунок дітей і їхніх сімей  від війни. Організації вдалося врятувати із зон бойових дій понад 90 тисяч людей.

Крім того, мережа порятунку «Save Ukraine» повернула вже 64 дитини, які були  депортовані росією з Харківщини та Херсонщини. На шляху додому зараз перебуває 31 українська дитина, з яких 24 – знаходилися в оздоровчих таборах Євпаторії, 7 – у Воронежі, Ростові та у Бєлгородській області.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini