10 Квітня, 2023, 16:37

В українців з’явиться можливість відправити книги військовим прямо на передову

В Медіацентрі Україна – Укрінформ відбулася презентація проєкту «Книги на фронт». Ініціатива Міністерства культури та інформаційної політики й ГО «Культурний десант, що передбачає збір та передачу книг для українських військових, які зараз перебувають на передовій у зоні бойових дій. 

Так, під час презентації Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко зауважив, що від початку війни вже понад мільйон книжок було передано переселенцям, зокрема дітям. Але, за його словами, водночас стало зрозумілим і те, «що книжка на фронт є також актуальною потребою».

«Я дуже вдячний і ГО «Культурний десант», і мережам книжкових магазинів «Клуб сімейного дозвілля», «КМ-Букс», «Моя книжкова полиця», які доєдналися до цього проєкту.  В цих книжкових магазинах будуть окремі книжкові полички, куди всі зможуть покласти книжки, підписати й відправити нашим військовим. І завдяки «Новій пошті» ці книжки опиняться у військових частинах. Тому в мене заклик до всіх інших мереж і до небайдужих громадян долучатися до цієї акції. Переконаний, що книжка на фронті також зміцнює нашу оборону», – наголосив він.

Водночас генерал-майор, начальник Головного управління морально-психологічного забезпечення ЗСУ Владислав Клочков висловив сподівання, що завдяки таким ініціативам вдасться привести й бібліотеки ЗСУ до європейського сучасного рівня.

«По-перше, ми не маємо допустити інформаційного вакууму в Збройних силах, а по-друге – маємо розвиватися навіть під час війни. На сьогодні ми в Збройних силах маємо бібліотеки, які є штатними структурними підрозділами. Але, на жаль, так сталося, що цей напрямок не розвивався. Але сьогодні є надія, що ми разом приведемо бібліотеки Збройних сил до європейського сучасного рівня», – додав Владислав Клочков.

Своєю чергою Коля Сєрга, очільник ГО «Культурний десант», який є одним з ініціаторів проєкту «Книги на фронт» зазначив, що ще під час тестування проєкту військові проявили зацікавленість до такої ініціативи.

«Ми тестували цей проєкт ще чотири місяці тому. Тоді ми за два тижні назбирали 400 книжок і відвезли їх. Це було перед херсонським контрнаступом і ми роздавали їх тим бригадам, які готувалися до контрнаступу. Хлопці з таким захопленням брали ці книжки, а потім надсилали фотографії, як вони читають. Тоді ми зрозуміли – це працює!».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini