Фото Медіацентр Україна – Одеса: Каспер Канносто, президент громадської організації “Твої фінські друзі”
21 Липня, 2023, 15:10

“В українській армії забагато бюрократії”, – фінський волонтер з посиланням на фінських легіонерів

Досвід армії Суомі у цьому питання міг би стати в пригоді збройним силам Україні. Таку думку на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса висловив Каспер Канносто, президент громадської організації “Твої фінські друзі”.

Він зазначив, що майже з початку повномасштабного вторгнення його організація допомагає і цивільним українцям, і ЗСУ, зокрема, фінським добровольцям, які вступили до лав іноземного легіону. Каспер також розповів, що нещодавно я з колегами був вперше в Україні, відвідав Київ, Краматорськ, Миколаїв та Одесу. І йому довелося поспілкуватися з фінськими воїнами-добровольцями, які воюють у іноземному легіоні. За словами волонтера, це різні люди, різного віку та з різним досвідом.

Деякі з них служили у армії в Фінляндії, деякі за кордоном. Вони добре виконують свої завдання, розповів Каспер.

“Про свою мотивацію вони відкрито кажуть – ми хочемо робити правильні речі. У Фінляндії є певна суб’єктивна думка, яка змушує нас допомагати Україні. В нас є генетична пам’ять про напади з боку СРСР на Фінляндію. Зокрема моя бабуся була змушена покинути Карелію. Тому ми завжди розуміли, що якщо хтось на нас нападе, то це буде росія. Тому ми постійно навчалися, щоб бути до цього готовими. В Гельсінкі, де я живу, дуже багато тунелів та різних укриттів… Думаю, і Україна була ментально готова до нападу росії”, – розповів волонтер.

Він також зазначив, що під час поїздки до України йому вдалося поспілкуватися з фінськими добровольцями, але багато він розповісти не може з міркувань безпеки.

“Добровольці кажуть про українську армії багато хорошого. Але, за їх словами, можна покращити бюрократичні процедури. У нас є окремі підрозділи, які займаються суто бюрократією, щоб зняти цей тягар з солдатів.  Це те, чому Фінляндія могла б навчити Україну.”, – зазначив волонтер.

Також Каспер розповів, що частину допомоги він купує у Фінляндії та доправляє до України, а частково допомагає грошима різним українським організаціям, які знають про нагальні потреби. 

“Після підриву дамби на Каховській ГЕС ми хотіли поїхати допомогти постраждалим, але зрозуміли, що через мовний бар’єр багато допомогти не зможемо. Тому зв’язалися з миколаївським благодійним фондом “Джавелін”, вони розповіли, що необхідно для Херсону – це були протигази, взуття та інше. Ми купили обладнання на 20 тисяч євро та передали українським волонтерам”, –  додав волонтер.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini