1 Листопада, 2023, 18:05

В Україні запускають проєкт щодо підготовки громад до повернення ветеранів та ветеранок у цивільне життя

ГО «Простір можливостей» спільно з Всеукраїнською асоціацією громад, за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» запускає Всеукраїнський проєкт щодо підготовки громад до повернення ветеранів та ветеранок у цивільне життя. Проєкт триватиме рік і має на меті створення в громадах працюючих програм задля адаптації та реінтеграції ветеранів та ветеранок у своїх громадах, куди вони повернуться після війни.

Про це йшлося під час презентації в рамках головної дискусійної платформи країни BrainHub у Медіацентрі Україна – Укрінформ.

Як зазначила представниця ГО «Простір можливостей» Оксана Коляда, проєкт буде довготривалим, однак для старту було обрано 10 громад з, якими буде вестися робота глибше, ніж з рештою.

Проєкт міститиме різні компоненти. Зокрема дослідницький, задля формування так званого профілю громади  щодо кількості ветеранів, їхніх родин, бюджетних програм, стейкхолдерів в громаді, які працюють з ветеранською тематикою. 

Також в рамках проєкту буде реалізовуватися і навчальний компонент, яким передбачається виїзд спільних команд в громаду, кількаденне стратегування, зокрема за участі голів громад, керівників за напрямками. Однак, організатори не планують обмежуватися в цьому питанні лише працівниками або членами управлінської команди громад, тому до участі буде запрошуватися і громадський сектор, і представники бізнесу, який присутній в громаді. І представників різних сфер. 

Крім того, в рамках проєкту передбачено спільне навчання голів і старост сіл.

«Ми будемо писати програми реінтеграційні для кожної з громад, бо вони всі унікальні. І вихідні дані унікальні. Я думаю, буде певна рамка, яку ми далі будемо масштабувати в усі громади, і будемо поширювати інформації. В нас передбачено 10 громад дуже глибоко, 20– детальніше працюємо, а потім до 500 громад ми маємо поінформувати та передати цей досвід для подальшої роботи», – зазначила Оксана Коляда.

BrainHub – це головна дискусійна платформа країни, створена Media Center Ukraine – Ukrinform. Вона об’єднує експертів державного і громадського сектору. У рамках BrainHub точаться інтелектуальні дискусії навколо питань післявоєнного відновлення України. Тут народжуються кращі ідеї, які лягатимуть в основу дорожньої карти відбудови України у всіх секторах: економічному, інфраструктурному, освітньому, аграрному, безпековому, цифровому тощо.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini