В Україні запрацювала процедура спрощеного ЗНО, скласти його зможуть учні за кордоном та з окупованих територій
Сергій Бабак, голова Комітету Верховної ради з питань освіти, науки та інновацій розповів, як цього року буде відбуватися закінчення шкільного року та проходитиме вступна кампанія.
Про це він сказав під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.
«З перших днів війни було зрозуміло, що Зовнішнє незалежне оцінювання, в тому вигляді, в якому воно прописано у законодавстві проходити не може. Водночас, ми розуміємо всі ризики відміни тестування. Тому, сьогодні працює процедура спрощеного ЗНО. Замість декількох дисциплін, які діти повинні були складати, вони будуть складати один мультипредметний тест. Він буде складатися з декількох частин – українська мова, математика та історія України. Перші два були обов’язковими. Останній – важливий з точки зору державності. Буде дуже багато варіантів тестів і можна буде складати його не в один день, а в три сесії. Наразі дається 28 днів на здачу такого іспиту. Якщо за якихось обставин випускник не може скласти тест, то може записатися на будь-який інший день», – пояснив він.
За словами Сергія Бабака, всі діти отримають свідоцтва про повну середню освіту: «Всі діти прикріплені до своїх шкіл. В разі, якщо вони виїхали за кордон і не мають можливості долучитися до онлайн навчання, вони все одно отримують документи. Це обов’язково. Вже з наступного року планується зробити атестати в додатку «Дія».
У зв’язку з війною, держава дала право місцевим владам визначати тривалість шкільного року. Тому, наразі деякі навчальні заклади вже закінчили освітній процес. Особливо ті, які зруйновані, пошкоджені, в зоні активних бойових дій або в окупації.
«Звісно, для таких дітей існує проблема складання ЗНО. Їм обов’язково необхідно виїхати на підконтрольну Україні територію. Інакше ми не можемо провести автентифікацію учня. Ми всі розраховуємо на швидку деокупацію територій, тому плануємо додаткові сесії складання ЗНО для дітей», – наголосив нардеп.
Водночас, вже напрацьовані алгоритми складання ЗНО та вступної кампанії для дітей, які перебувають за кордоном.
«Для нас важливе питання безперервності навчання. Близько 80% дітей шкільного віку продовжують навчання у школах, де були раніше в Україні, в онлайн форматі. Частина почала відвідувати школи в місцях тимчасового перебування. Ми просили у наших партнерів створити українські класи у своїх школах. Багато країн пішло на зустріч. Там працюють наші вчителі, які навчають дітей за нашою програмою. Ці діти також матимуть можливість скласти мультипредметний іспит», – наголосив Сергій Бабак.
Нардеп сказав, що вступна кампанія буде також відрізнятися. Очевидно, що абітурієнтів у східній частині країни буде менше. Однак, всі документи для вступу подаються в електронному вигляді. Немає необхідності прямо зараз привозити оригінали документів. Це можна зробити, коли дозволить безпекова ситуація. Діти з окупованих територій вже подають документи в українські ЗВО.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini