Фото Медіацентр Україна – Одеса: Ганна Ятвецька – соціолог
29 Серпня, 2023, 19:49

В Україні залишилось 25-28 млн людей – соціолог

Соціолог Ганна Ятвецька дотримується думки, що війна з росією не зможе тривати ще десятиріччя. Про це жінка розповіла у Медіацентру Україна – Одеса під час панельної дискусії “Як буде виглядати Україна після п’ятнадцяти років війни”.

“Навіть якщо на фронт підуть усі чоловіки та жінки, нам все одно не вистачить людей на війну довжиною 10-15 років, якщо вона буде у сьогоденному форматі”, – вважає соціолог.

Ятвецька припускає, що доки продовжуються бойові дії, велика кількість українців не повернеться додому і їх можуть замінити іноземці з Близького Сходу.

“Люди, які перебувають за межами України понад два роки, можуть не повернутись назад. Наприклад матері, чиї діти почали навчатись у школах за кордоном. Для них переїзд додому – це стрес. Багатьом взагалі немає куди повертатись, адже їх територія досі окупована, а домівки зруйновані. До того, якщо відкриються кордони, то частина чоловіків також виїде. Залишаться ті, хто готовий будувати нову Україну і відстоювати її. Наразі за приблизними даними в Україні залишилось 25-28 млн людей, але якщо держава створить певні умови, до нас можуть приїхати люди з Близького Сходу, які готові на певний ризик. Це не погано, бо вони зможуть воювати, адже звикли до цього. Проте маємо розуміти, що на нашій території буде існувати культура і релігія, яка нам досить незвична”.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini