9 Травня, 2022, 14:58

В Україні виникає нова система паливного ринку, яка залишиться надовго — експерт з енергетичних питань

Нова система паливного ринку, яка будується в Україні під час війни, залишиться надовго. Про це під час брифінгу у  Медіацентрі Україна розповів експерт з енергетичних питань Сергій Куюн. За його словами, серед переваг нового порядку  –  відсутність єдиного коридору, яким пальне завозять до України.

«Пальне заходить як залізницею, так і автомобільними шляхами. Тож система диверсифікована, придушити її складно, навіть неможливо. Оскільки нафтобази використовувати небезпечно, ринок переорієнтувався на роботу з коліс. Пальне від кордону їде одразу на заправну станцію. Це питання і безпеки, і оперативності», — розповів Сергій Куюн.

За його словами, навіть після закінчення активних бойових дій, західний кордон гратиме важливу роль в енергетичній безпеці України. Адже це надійний шлях постачання. 

«Обсяги ж будуть залежати від того, чи звільнять українські порти, чи можна буде через них імпортувати. Але у будь якому разі все Правобережжя буде постачатися через західний кордон», — певен експерт.

Щодо відбудови та розвитку паливної інфраструктури, на думку енергетичного експерта, залежатиме від безпекових питань. 

«Ніхто не буде вкладати гроші в те, що можна зруйнувати однією—двома ракетами. Спершу безпека і закрите небо, а потім все решта», — заявив Куюн.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini