15 Лютого, 2024, 19:13

В Україні створили Асоціацію операторів та інструкторів з першої допомоги й тактичної медицини

Оцінюючи виклики щодо підготовки з надання допомоги, які сьогодні постали перед державою, в Україні створено Асоціацію операторів та інструкторів з першої допомоги й тактичної медицини. Найбільша на сьогодні асоціація об’єднала низку організацій та напрямів, що пов’язані із першою допомогою, тактичною та військовою медициною, волонтерською та медичною діяльністю, реабілітацією тощо. 

Про це йшлося під час пресконференції в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

Як зазначив голова правління ГС «Асоціація операторів та інструкторів з першої допомоги та тактичної медицини» Леонід Федоровський, сьогодні кожен в країні має знати та вміти, яким чином надавати першу допомогу. Тому в організації ставлять перед собою низку важливих цілей, зокрема навчити якомога більшу кількість громадян наданню допомоги. 

«Наша мета – якомога швидше, відповідаючи на виклики, які є в нашій державі, створити найбільші, найбезпечніші умови, які можуть бути. І це такий величезний челендж для всіх, тому що ми зараз маємо зробити те, що жодна країна в світі ніколи не робила – ми маємо навчити все населення держави надавати допомогу в цивільних умовах. Ми маємо навчити величезні Збройні Сили України. І ми маємо зараз дуже гарні проєкти, які будуть відбуватися в рамках взаємодії з державними органами, з Міністерством оборони України, з Командуванням медичних сил. Ми маємо зробити, щоб всі військовослужбовці могли захистити себе, своє життя, життя побратимів і нас з вами, знаючи, як себе врятувати», – зазначив Леонід Федоровський. 

Він додав, що в Асоціації також мають на меті напрацювання якісних рішень щодо питання надання допомоги, виходячи з викликів сьогодення та напрацьованого досвіду.

«Ми маємо зробити так, щоб той досвід, який ми зараз накопичуємо, не пролітав повз нас, щоб ми його консолідували, обробляли і виробляли найсучасніші, найякісніші рішення, які можуть бути. Це і є основна ціль нашої організації, нашої асоціації», – пояснив Леонід Федоровський. 

За його словами, в діяльності Асоціації буде й низка додаткових аспектів, зокрема таких, що стосуються захисту прав тих, хто надає допомогу, розробки державної нормативної діяльності тощо.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini