Оксана Жолнович, міністр соціальної політики України, Медіацентр Україна-Укрінформ
Оксана Жолнович, міністр соціальної політики України, Медіацентр Україна-Укрінформ
30 Вересня, 2022, 15:52

В Україні понад 67 тисяч дітей не мають батьківського піклування, лише 16 тисяч підлягають всиновленню – Оксана Жолнович

Про це в Медіацентрі Україна – Укрінформ заявила Оксана Жолнович – міністр соціальної політики України. 

«В Україні понад 67 тисяч дітей не мають батьківського піклування. І лише 16 тисяч можуть бути усиновлені. Тому ми маємо говорити і про такі форми як прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу. Дуже важливо надати піклування таким дітям, батьки яких у полоні, або про їхніх родичів нічого не відомо. Наразі важко зрозуміти, дитина повністю втратила родинне коло, або можливо знайти родичів.  Щоб не виникало ситуації, коли дитину всиновили, вона звикла, а потім виявляється, що в неї є родичі», – сказала вона. 

За словами міністерки, було ухвалено урядове рішення, яке дозволяє брати дитину у сім’ю на короткотривалий час.  

Також була удосконалена сама процедура усиновлення, з урахуванням воєнного стану. 

«Вдалося усунути окремі бюрократичні процедури, щоб не затримувати процес усиновлення в тому випадку, де він є доречним. Окремо врегулювали процедури, коли дитина вже мала прийомних батьків, але в результаті евакуації опинилась за кордоном. При винесення рішень суду на користь батьків і надання їм статусу всиновлювачів, вони можуть забрати дитину навіть з-за кордону», – розповіла Оксана Жолнович.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini