Тетяна Ломакіна, Медіацентр Україна - Укрінформ, 27 червня
27 Червня, 2022, 14:51

В Україні починає функціонувати реабілітація за міжнародними стандартами

Робота над тим, щоби в Україні була створена сучасна система реабілітації була розпочата ще два роки тому, завдяки ініціативі першої леді України Олени Зеленської. Важливо, щоб Україна проводила відновлення за міжнародними стандартами. 

Про це в Медіацентрі Україна – Укрінформ заявила Тетяна Ломакіна,  радниця – уповноважена Президента України з безбар’єрності. 

«В основі цих змін — впровадження найсучасніших світових підходів і Міжнародної класифікації функціонування в Україні та визначення її національним класифікатором. МКФ нам говорить, що не діагноз особи є головним, а її потреби для можливості бути активною та здійснювати певну діяльність, взаємодіяти з середовищем та суспільством», – заявила вона. 

Наразі в Україні функціонують чотири лікарні, де вже впроваджено новітні підходи реабілітації – у Чернігівській, Сумській, Рівненській та Львівській областях. 

«Для того, щоб новітня система МКФ стала поширеною в нашій державі, буде створено спеціальний модуль у системі охорони здоров’я і кожен лікар зможе цим користуватися. Другий крок – це навчання лікарів. Орієнтовно, цей модуль запрацює вже до кінця року. Наразі триває робота з програмного забезпечення», – наголосила радниця – уповноважена Президента України з безбар’єрності. 

До того ж реабілітацйні відділення, куди буде закуплене обладнання в рамках реалізації Проекту, слугуватимуть науковою та навчальною базою для інших постачальників послуг

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini