Лікар-психіатр, клінічний психолог Олексій Кругляченко
12 Жовтня, 2023, 15:32

В Україні не вистачає медиків, які працюють з хворими на ПТСР – лікар-психіатр

Українському суспільству важко визнати, що з лікуванням ПТСР існує багато проблем. Лікар-психіатр, клінічний психолог Олексій Кругляченко під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Одеса окреслив сучасні проблеми в психології і психіатрії, пов’язані з посттравматичним стресовим розладом.

“В нас чомусь вважають, що якщо людина йде до психіатра, то він дійсно божевільний – crazy. Це не так. А ще Україні існує демонізація воїнів, які повертаються з фронту. Що вони всі небезпечні, можуть кинути гранату чи самі вийти у вікно. Це перебільшення. Хоча і недооцінка ПТСР – це велика проблема нашого суспільства. Хочу зазначити, що якщо ви бачите, що людина поводиться якось “не так”, то треба розв’язувати проблему одразу – звертатися до спеціалістів і не боятися психіатрів”, – зазначив лікар.

Кругляченко підкреслив, що в Україні існує проблема з медиками, які можуть працювати з хворими на ПТСР.

“Хто в нас працює, які лікарі, за якими протоколами, поки що єдино не визначено, немає єдиної стратегії лікування цього розладу. Ну, от зараз переклали нам американські протоколи 2017 року, але вже пройшов час і в нас тільки додалось проблем. Крім того, в нас дійсно замало медиків і психологів, які займаються проблемами хворих на ПТСР. І цю ситуацію також треба вирішувати”, – підсумував психіатр.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini