Ольга Герасим'юк, Медіацнтр Україна - Укрінформ, 30 червня
30 Червня, 2022, 14:58

В Україні напрацьовано альтернативний проект закону про медіа, який відповідає вимогам ЄС

Після отримання статусу кандидата до ЄС, Україна взяла на себе зобов’язання виконати сім пунктів реформ. Одна з яких – медійна. ЄС очікує від України ухвалення Закону про медіа. Наразі на розгляд парламенту представлений компромісний законопроект. 

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ заявила Ольга Герасим’юк, голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення. 

«Ми маємо прописати в новому Законі три ключові позиції – подолання надмірних приватних інтересів у медіапросторі України, впровадження в наше законодавство європейської директиви та зміцнення ролі національного регулятора. Над проектом закону працюють роками, роботу ведуть медійні експерти, працівники індустрії, законодавці та європейські колеги», – розповіла вона. 

Наразі готовий компромісний законопроект, який має стати основою для виконання вимог ЄС. 

Ольга Герасим’юк наголосила, що сучасний світ живе в цифровому медіасередовищі. 

«Ми живемо дійсно у цифровій державі, європейські колеги дивуються нашим здобуткам. Під час війни це працює на наше благо, але водночас потребує більш потужного захисту від агресора», – наголосила вона. 

Олександр Бурмагін, член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, один із розробників законопроекту зазначив, що наша держава, після прийняття закону, отримає дійсно регулятора нацмовлення, а не лише спостерігача, що значно покращить ситуацію в медіасфері.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini