29 Червня, 2023, 14:20

В Україні налічується близько 7 мільйонів ВПО – Ірина Верещук розповіла про реалізацію стратегії щодо переселенців 

На сьогодні 4,8 мільйона лише зареєстрованих ВПО, утім всього в Україні налічується близько 7 мільйонів ВПО. Наразі вже ухвалена Стратегія державної політики щодо переселенців до 2025 року та визначені напрямки роботи щодо їхньої адаптації та інтеграції.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомила Ірина Верещук, віцепрем’єр-міністр ‒ Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

«Ми розробили і прийняли спільну Стратегію з внутрішнього переміщення до 2025 року. Вона, серед іншого, передбачає усі етапи – від рішення людини евакуюватися, чого не було раніше, і до рішення людини повернутися на місце свого постійного проживання або на територію, з якої вона перемістилася. Також є два основних напрямки, які ця стратегія визначає щодо адаптації і, головне, інтеграції наших внутрішньо переміщених осіб. Перший – це житло. Людина має мати, де жити. Вона не може жити в місцях компактного проживання довго. І другий – це робота. Дуже важливо, щоб люди мали роботу, були зайняти, соціалізовані», – пояснила Ірина Верещук.

Вона наголосила, що для реалізації цієї стратегії, для координації взаємодії органів виконавчої влади у питаннях інтеграції внутрішньо переміщених осіб було створено координаційний штаб.

«Ми його створили, і туди увійшли усі ОВА, туди увійшли наші партнери міжнародні, наші партнери, які допомагають і супроводжують юридично, консультують, допомагають нашим ВПО. Туди увійшли представники центральних органів виконавчої влади, усі, хто в даному напрямку задіяні, – і Міністерство соціальної політики, і Міністерство фінансів, економіки, інфраструктури, решта центральних органів, Пенсійний фонд», – додала міністерка.

Крім того, Ірина Верещук зазначила, що наразі підготована постанова про місця компактного проживання. Також, за її словами, вже готовий проєкт постанови щодо питання про Ради ВПО.

«Таким чином ми й працюємо. Сподіваюся, що всі будуть до цього долучатися. А найголовніше – це наші ВПО, які отримують реальний результат», – додала вона.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini