Роман Сластьон, генеральний директор асоціації “Український клуб аграрного бізнесу”, Медіацентр Україна-Укрінформ, 16 серпня
Роман Сластьон, генеральний директор асоціації “Український клуб аграрного бізнесу”, Медіацентр Україна-Укрінформ, 16 серпня
16 Серпня, 2022, 15:45

В Україні лишається близько 18 мільйонів тон минулорічного врожаю, який очікує на експорт

За липень місяць, ще без можливості експортувати морем, вдалося вивезти 2,7 мільйона тон зерна. Це доволі непоганий показник. Негативна сторона цього – висока вартість логістики. В результаті вийшли на те, що сільгоспвиробник отримував лише третину від ціни, яка є світовою.

Про це в Медіацентрі Україна – Укрінформ заявив Роман Сластьон, генеральний директор асоціації “Український клуб аграрного бізнесу”.

«Є великі надії, що у нас стабільно запрацює морський зерновий коридор. Таким чином буде реалізовано запас ще минулорічного зерна. У нас лишається 17-18 мільйонів тон зерна та насіння олійних культур минулого року», – сказав він.

По зерновому коридору спостерігається стабільна динаміка. За перші 2 тижні з портів вийшли 16 суден. Левова частка – це кораблі, які були навантажені ще до вторгнення. Основна пересторога – недостатня кількість суден.

Роман Сластьон наголосив, що наразі існує проблема зберігання зернових. Однак, Україна очікує допомоги від міжнародних організацій, які планують допомогти з постачанням полімерних рукавів та обладнання для їхнього пакування.

«Багато сільгоспвиробників не зможуть зібрати та зберігати кукурудзу. Велика кількість полів з цією культурою буде зимувати. Тут варто очікувати втрату врожайності та якості продукції», – зазначив він.

В Україні працювала програма допомоги від Уряду, а саме кредитування. Під такі гарантії виробники залучили понад 300 мільярдів гривень кредитів, що суттєво вплинуло на масштаби посіву та дотримання технології. Є очікування у сільгоспвиробників, що ця програма буде продовжена. Є сподівання, що Уряд віднайде можливості поновити цю програму. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini