Олександр Харченко, директор Центру досліджень енергетики, Медіацентр Україна-Укрінформ
Олександр Харченко, директор Центру досліджень енергетики, Медіацентр Україна-Укрінформ
10 Січня, 2023, 18:05

В Україні йде активна робота над тим, щоб убезпечити Київ та інші великі міста від можливих блекаутів — Центр досліджень енергетики

Уряд, міська адміністрація та донори наразі реалізують проєкт, завдяки якому можна буде захистити Київ від потенційних блекаутів у разі ворожих обстрілів. Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ заявив директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко.

«Є проєкт, про який я знаю, що він реалізується зараз урядом, міською адміністрацією, донорами разом. Йде робота над тим, щоб спочатку Київ, а потім і великі міста убезпечити від можливиїх блекаутів. Убезпечити критичну інфраструктуру міст — це перш за все опалення і водоканал від того, щоб відключення електрики призводило до відповідних відключень опалення і подачі води. Ця робота дуже активно ведеться. Я певний, що всі великі міста України мають бути обладнані такою резервною генерацією”, – розповів експерт.

Йдеться не про нові системи захисту інфраструктури з повітря, а про технологічні та енергетичні рішення, пояснив Харченко.

«Мова йде про технологічні, енергетичні рішення: яким чином додати резерви генераційних потужностей для великих міст, щоб навіть у ситуації, коли, скажімо, московським терористам вдалося знищити певну частину високовольтної мережі і неможливо доставити електрику до певних міст, відповідна система резервування всередині міст може і має бути створена. І над нею йде робота», — повідомив експерт.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini