5 Травня, 2022, 14:15

В Україні існує профіцит вугілля та електроенергії, розглядається питання імпорту

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ розповів Андрій Герус, голова комітету Верховної Ради з питань енергетики. 

«Ми від’єдналися від спільної системи з росією і білорусією і приєдналися до Європейської енергетичної мережі. Це складний процес, але для України він пройшов майже непомітно. Це свідчить про те, що наша енергетика була достатньо незалежною. В Україні є профіцит електроенергії на сьогодні. Тому, у планах імпортувати електроенергію у країни Європи. Однак, якщо у нас буде дефіцит  – ми зможемо експортувати електроенергію для себе», – сказав він. 

За словами голови комітету Верховної Ради з питань енергетики, на сьогодні в Україні також існує профіцит вугілля. 

«Це ми можемо бачити по накопиченню його на складах українських ТЕЦ. Наразі навіть маємо ініціативи експортувати вугілля до країн ЄС. Але ми вже повинні готуватися до нового опалювального сезону і необхідно контролювати кількість вугілля на складах», – сказав він. 

Андрій Герус додав, що у тих областях, де бойові дії вже не ведуться, наразі тривають ремонтні роботи електромереж. Там, де бойові дії ще тривають, звісно, ремонтувати мережі майже неможливо. Там є перебої. Але вони спричинені не дефіцитом електроенергії, а лише неможливістю відремонтувати підстанції. 

Проблема подачі електроенергії в тих регіонах, де не ведуться бойові дії, відновлюється дуже швидко. Як правило, за рахунок єдиної енергетичної системи основним або резервним способом. Таким же шляхом забезпечують подачу до критичної інфраструктури.  Також в Україні запрацював закон про накопичення електроенергії. 

«Верховна Рада прийняла Закон про системи накопичення  електроенергії, він вже підписаний Президентом. І західні партнери пропрацьовують різні варіанти, як допомогти Україні. Зокрема, Великобританія надала обладнання, яке допомагає в генерації і передачі електроенергії», – сказав він.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini