Федір Веніславський, народний депутат, член Комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, Медіацентр Україна-Укрінформ
Федір Веніславський, народний депутат, член Комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, Медіацентр Україна-Укрінформ
22 Травня, 2023, 13:20

В цьому році Україна точно отримає винищувачі – Федір Веніславський 

В ході саміту G7 вдалося отримати важливі сигнали та рішення для України. Зокрема це й пакет воєнної допомоги з боку США,  який включатиме те, що для України зараз вкрай необхідно. А також досягнення згоди щодо початку навчання українських пілотів на західних винищувачах.

На цьому під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ наголосив  народний депутат, член комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, представник Президента у ВРУ Федір Веніславський.

«Це все є тим підсумком, і на моє переконання, найбільш вагомим результатом, який вдалося досягнути нашій делегації і особисто президенту Володимиру Зеленському», – зазначив він.

Федір Веніславський зауважив що початок навчання українських військових на західних винищувачах можна порівняти зі шляхом, який свого часу був пройдений у питанні надання Україні танків.

«І, якщо ми зараз можемо оцінити цей крок, який було зроблено протягом останніх днів, то це означає, що Україна повторює ту саму дорогу, той самий трек, який мав місце з «Танковою коаліцією, коли спочатку почали навчатися наші танкісти на західних танках, а потім ми їх отримали, і вони вже виконують наші бойові завдання безпосередньо на фронті. Тому я переконаний, що в цьому році Україна точно отримає літаки», – підкреслив він.

Народний депутат також наголосив на важливості  двосторонніх перемовин, які відбулися на полях саміту «Групи семи» щодо подальшого отримання Україною і ракет підвищеного радіуса дії, і ще систем протиповітряної оборони, які будуть більш ефективно допомагати захищати украхнське небо. 

«І звичайно те, про що неодноразово заявляв президент і військове керівництво, – це і боєприпаси, і артилерійські системи більш великої дальності. Але це все в сукупності свідчить про те, що весь цивілізований світ і найбільш потужні економіки світу  підкреслили, що вони на боці України, що вони Україну підтримують і будуть підтримувати», – додав Федір Веніславський.

За словами політика, результати та рішення саміту G7 показують, що Україна консолідувала навколо себе всі сучасні розвинені західні держави.

«І оця підсумкова заява лідерів країн групи семи про те, що вони і підтверджують суверенітет України на всі території, які були окуповані з 2014 року починаючи, і відновлення України, і вивід російських військ – це все свідчить якраз про те, що Україна консолідувала навколо себе всі сучасні розвинені західні держави, і це нам безперечно допоможе як в завершенні війни, так і в повоєнній відбудові нашої держави».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini