17 Листопада, 2023, 15:51

 В світі існує величезний інтерес до інженерно-технічних рішень України щодо захисту енергооб’єктів – Володимир Кудрицький

В «Укренерго» передбачили три рівні захисту енергооб’єктів від ворожих атак.  В той час як перший передбачає захист біг-бегами  або габіонами від уламків та вибухової хвилі, то другий та третій рівні захисту –  це досить великі споруди, які захищають критичні вузли на підстанціях від ураження дронами або ракетами. 

Фактично підстанції «Укренерго» стануть першими об’єктами в українській енергосистемі і, ймовірно, у світі, які матимуть захист такого типу. Водночас у світі вже є великий інтерес до таких інженерних рішень України щодо захисту об’єктів енергетики.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький.

«І я можу сказати, що в світі існує величезний інтерес до цих технічних, інженерних рішень, які були знайдені нами спільно з Агентством з відновлення і Генштабом. І я думаю, що ще до нашої перемоги ми будемо досить активно в такому конфіденційному режимі консультувати різних наших партнерів, різні країни щодо того, яким чином захищати такі критичні об’єкти інфраструктури як електричні підстанції або ж електростанції», – зазначив він.

За словами Володимира Кудрицького, оновлення першого рівня захисту вже фактично завершене. Другий – активно впроваджується, і його намагатимуться завершити в короткий термін, протягом кількох місяців.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini