Фото з фейсбуку Міністерства інфраструктури України
25 Липня, 2022, 15:06

В Стамбулі тривають останні підготовки: днями повноцінно запрацює Координаційний центр за дотриманням «зернових угод»

Про це в Медіацентрі Україна – Укрінформ заявив Олександр Кубраков, міністр інфраструктури. 

«Очікується, що вже найближчими днями в Стамбулі запрацює координаційний центр за дотриманням «зернових угод». Триває робота над узгодженням останніх документів і вже з кінця тижня Угода має запрацювати. Діяльність координаційного центру полягає у нагляді за функціонуванням гуманітарного коридору та не розповсюджується на територіальні води України», – сказав він. 

Міністр інфраструктури пояснив, що для української сторони принциповим питанням було, щоб у територіальних водах та у портах все контролювала Україна, наші ЗСУ. Представників інших країн або ООН там не було і не буде. 

«Підписання Угоди та вся ця робота відбувається завдяки тому, що наші ЗСУ та ВМС повернули контроль над островом Зміїним. Після цього ми відкрили доступ до гирла Бистрий до Дунаю. За два тижні близько 70 суден пройшли по цьому гирлу»,  -розповів Олександр Кубраков.  

Розмінування буде відбуватися в тому коридорі, який необхідний для експорту зерна, але цей процес досить непростий.  Зараз мова йде про велику кількість мін. Тому, першими будуть йти рятувальні судна. 

«Принципово важливо, щоб Україна отримала валютні надходження, а відкриття морських портів дозволить отримати близько мільярда доларів на місяць. Також важливо, щоб наші фермери отримали фінансування та мали запланувати посівний сезон», – наголосив міністр інфраструктури. 

Олександр Кубраков зазначив, якщо росія повторить обстріли і ті, хто підписувався під Угодою не зможе гарантувати безпеку, експорт не працюватиме. 

Микола Сольський, міністр аграрної політики та продовольства розповів, що кошти, які держава отримає від продажу зерна, необхідні фермерам для того, щоб планувати нову посівну кампанію. Тому, зернова Угода має вирішити ці проблеми. 

«Кількість зерна, яка піде з України, має збільшитись, логістика стане дешевшою. Нашій державі також важливо, щоб Україна мала правильну репутацію у світі», – підкреслив він. 

Юрій Васьков, заступник міністра інфраструктури додав, що   зараз триває робота на портових терміналах та суміжних підприємствах.  Протягом доби Україна буде готова працювати над відновленням експорту агропродукції з портів – Чорноморська та Одеса. Пізніше буде долучено і порт Південний. За два тижні буде технічно можливим експорт з усіх трьох портів.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini