29 Червня, 2023, 14:30

В рамках програми «Власна справа» було видано більш як 6 тисяч грантів на суму 1,2 млрд гривень – директорка Державного центру зайнятості

На сьогодні в рамках програми «Власна справа» вже видано більш як 6 тисяч грантів за рік та  виділено 1, 2 млрд гривень на таку програму. Вже за пів року роботи програми, станом на 1 квітня, було створено більш як 3 тисячі робочих місць і сплачено 71 млн податків. 

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомила Юлія Жовтяк, директорка Державного центру зайнятості.

«Мікрогрант «Власна справа» це програма, яка була запущена з 1 липня минулого року. Це великий проєкт Міністерства економіки «єРобота» і один з компонентів – це «Власна справа», яка реалізується через Державну службу зайнятості. Це надання мікрогрантів в розмірі до 250 тис. гривень на три роки. Основна умова для підприємця, який бере такий грант, – це сплата податків  і створення робочих місць. Тобто впродовж пів року ви маєте створити два робочих місця  і працювати три роки, сплачувати податки. Якщо ви за три роки сплатили податків на суму гранту, нічого державі не повертається», – пояснила вона.

Загалом, за словами Юлії Жовтяк, на мікрогранти було подано більш як 21 тисячу заявок, але прийнято 6 тисяч позитивних рішень. Однак програма доводить свою ефективність і надає можливості для роботи та розвитку внутрішньо переміщених осіб.

«Тому я думаю, що для внутрішньо переміщених осіб це також є можливість, якщо не працевлаштуватися, то розвивати власну справу. Тому що я думаю, що багато людей мали власну справу, яку вони, можливо, релокували в інше місце, або запровадити нову», – переконана вона.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini